Само един гол се оказа достатъчен за Славия срещу Локо Пд

Славия
20:54, 22.08.2021
Чете се за: 01:27 мин.

Отборът на Славия се наложи с минималното 1:0 над Локомотив Пловдив в мач от 5-ия кръг на българския футболен шампионат.

Единственото попадение в срещата реализира Людовик Соарес, който записа своя първи гол за „белите“ в 19-ата минута на срещата.

Мачът се проведе на стадион „Локомотив“ в града под тепетата.

С успеха Славия се настани в Топ 3 на Първа лига с 10 точки в актива си, колкото има и вторият Ботев Пд. Локомотив Пд има 4 изиграни мача от началото на кампанията и притежава само една точка. „Смърфовете“ се намират на 13-о място във временното подреждане.

Малко след попадението, от Локомотив Пд предявиха претенции за нарушение при отбелязването на гола. След преразглеждане на ВАР системата такова не беше открито.

27-годишият защитник на Славия Людовик Соарес, който бе единственият голмайстор в срещата, беше заменен още в 28-ата минута, тъй като получи контузия.

В следващия кръг от Първа лига Локомотив Пд ще се изправи срещу Ботев Враца, а Славия приема ЦСКА 1948.