Селтик без особени трудности срещу Сараево, Звезда с равенство в Литва

селтик без особени трудности сараево звезда равенство литва
17:49, 10.07.2019
Чете се за: 00:41 мин.
Лига Европа

Селтик спечели с 3:1 като гост след обрат срещу Сараево в първи мач от първия квалификационен кръг в Шампионската лига.

Шампионите на Шотландия изоставаха в резултата след попадение на Мирко Оремус с удар отблизо в 29-ата минута.

Само шест минути след това Майкъл Джонстън изравни със силен удар, който не остави шансове за вратаря Владан Ковачевич.

В 51-ата минута Одсон Едуард направи обрата пълен и даде аванс в полза на "зелено-белите" след бърза атака и асистенция на Джеймс Форест.

Пет минути преди изтичане на редовното време Скот Синклеър оформи успеха с с 3:1 в полза на Селтик след центриране на Люис Морган.
Срещата-реванш между двата отбора е на 17 юли в Глазгоу.

В друг двубой от първия квалификационен кръг в Шампионската лига тимът на Цървена звезда завърши наравно 0:0 като гост на литовския Судува. Гостите имаха превъзходство в ударите и притежанието на топката, но не успяха да вземат аванс преди втория мач в Белград през следващата седмица.

По-късно тази вечер българският шампион Лудогорец Разград гостува на унгарския Ференцварош в първи двубой от първия кръг на квалификациите в Шампионската лига.

Още Лига Европа

Душан Керкез: Нямаш шанс срещу Марибор на този стадион, ако мислиш само за защита
20:51, 17.07.2024
Чете се за: 03:00 мин.
Анте Шимунджа: Очаквам оспорван мач в реванша с Ботев Пд
18:52, 17.07.2024
Чете се за: 02:45 мин.
Душан Керкез: Ако искаме да продължим в следващия кръг, трябва да отбележим и да играем футбол
Чете се за: 04:52 мин.
Петър Зехтински пред БНТ: Марибор е опитен отбор, надявам се на добър резултат (ВИДЕО)
17:55, 11.07.2024
Чете се за: 02:05 мин.