Септември (София) спечели дербито на Втора лига срещу Спартак (Варна)

Столичани се наложиха с 2:1 в мач от десетия кръг на надпреварата

Спартак Варна - Септември София
Снимка: startphoto.bg
18:17, 24.09.2023
Чете се за: 02:22 мин.

Септември (София) под ръководството на легендата на българския футбол Красимир Балъков постигна нова победа в първенството на Втора лига и затвърди лидерската си позиция. Столичани се наложиха с 2:1 при гостуването си на Спартак (Варна) в дербито на 10-ия кръг.

Двата отбора изпаднаха миналата година заедно от елита и изглеждаха най-подготвени за незабавно връщане. И докато Септември то доказва, тъй като има вече 24 точки на върха, то варненци направиха треньорска смяна, но тя не им помогна особено и те се намират на 4-о място с 19.

За Спартак всичко започна отлично и те бяха по-активни и доминиращи преди почивката. Но стигнаха до гол чак в добавеното време, когато Даниел Начев беше най-съобразителен в наказателното поле и от 7-8 метра прати топката в мрежата.

След почивката Спартак отново започна добре и можеше да удвои, но вратарят на гостите Димитър Шейтанов спаси опасен изстрел на Румен Руменов. В рамките на 4 минути обаче септемврийци обърнаха мача в своя полза. Най-напред в 68-ата минута Алиун Самб Бадара наказа грешка в защитата на Спартак. Той получи топката от своето поле, влезе между двамата централни защитници, които го настигнаха точно при изстрела му. Бадара стреля с левия крак, топката рикошира в крака на бранител и подлъга стража. А малко след това с уникален далечен изстрел по диагонала Митко Митков прати топката в горния ляв ъгъл.

Домакините тръгнаха да изравняват и накрая Румен Руменов можеше да изравни, но пак беше отказан от Шейтанов.