Сестри Стоеви отпаднаха на четвъртфиналите в Мадрид

сестри стоеви откриха 2024 година победа
18:42, 29.03.2024
Чете се за: 00:50 мин.

Трикратните европейски шампионки по бадминтон на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева отпаднаха в четвъртфиналите на турнира от сериите "BWF Super 300" в Мадрид с награден фонд 210 хиляди долара, който е квалификация за Олимпийските игри в Париж 2024.

Поставените под №7 българки загубиха от водачките в схемата Рин Иванага и Кие Наканиши от Япония в оспорван мач с 21:14, 14:21, 16:21. Двубоят продължи точно един час.

Сестри Стоеви спечелиха първата част, но в следващите два гейма бяха догонващи в резултата, като в решителния трети техните съпернички поведоха с 18:11 и до края нямаха проблеми да затворят мача.