Севиля се наложи над Алмерия и се отдалечи от дъното в Ла Лига

севиля наложи алмерия отдалечи дъното лига
19:34, 12.03.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Севиля спечели изключителна важна победа срещу Алмерия с 2:1 в мач, който се превърна в нещо като дерби на дъното на класирането. Андалусийците показаха характер и успяха да направят пълен обрат, след като изоставаха в резултата с 0:1.

Серхио Акиеме даде аванс на тима на Алмерия още във втората минута след асистенция на Алехандро Посо. Домакините успяха да изравнят в добавеното време на първата част с гол на Лукас Окампос от дузпа.

Ерик Ламела вкара победния гол за Севиля в 73-ата минута. В последните секунди отново Ламела имаше възможност да отбележи и трето попадение за Севиля, но вратарят Фернандо Мартинес предугади шута му и успя да спаси.

Точките бяха изключително важни за Севиля, който успя да се вдигне до 13-о място в класирането, като спечели цели 5 позиции. Алмерия остава на предпоследното място в Ла Лига.

Сраженията за Бахмут продължават
Чудо или добро планиране: Как една община остана непокътната в зоната на силното земетресение в Турция