Севиля стъпи накриво в Барселона и позволи на лидера Реал отново да увеличи преднината си на върха

23:04, 20.02.2022

Борещият се за титлата в Испания отбор на Севиля направи грешна стъпка при визитата си на Еспаньол в 25-ия кръг на Ла Лига.

В Барселона, съставът на Юлен Лопетеги завърши наравно 1:1 с "папагалите" на стадион "Корнелия-Ел Пат".

Гостите от Андалусия откриха резултата с първия си точен удар в срещата, дошъл в 36-ата минута. Отлично центриране отляво на Папу Гомес в наказателното поле на домакините намери на далечната греда Рафа Мир, който с удар от въздуха се разписа в близкия ъгъл на стража Диего Лопес.

Еспаньол възстанови равенството пет минути след началото на второто полувреме. Левият бранител Оскар Хил центрира отдясно в пеналтерията на Севиля, където непокритият Сержи Дардер отбеляза с глава от близка дистанция.

Равенството в Каталуния позволи на лидера Реал (Мадрид), който е с 57 точки актив, да увеличи преднината си пред втория Севилия (51 т.) отново на 6 пункта. Еспаньол е 13-и с 29 точки от 25 изиграни срещи.