Шампионът Байерн Мюнхен с неубедителна крачка на старта

Томас Мюлер
23:31, 13.08.2021
Чете се за: 01:17 мин.

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен не започна по най-убедителния начин новото футболно първенство.

В откриващия мач за Първа Бундеслига за сезон 2021/22 баварците завършиха като гости 1:1 срещу Борусия Мьонхенгладбах.

Двубоят беше официален дебют за старши треньора на Байерн Юлиан Нагелсман, както и за наставника на съперника - Адолф Хютер.

Футболистите на Борусия Мьонхенгладбах откриха резултата чрез попадение на Аласан Плея още в 10-ата минута на срещата.

Роберт Левандовски успя да си спечели пространство в наказателното поле и засече, за да върне Байерн Мюнхен в срещата за 1:1 след асистенция на Йошуа Кимих в 42-ата минута.

В края на мача системата за видеоповторение влезе в действие на два пъти, за да провери дали няма дузпа за домакините. Съдията Марко Фриц обаче не отсъди такава след ВАР, за да може след това да финализира мача при равен резултат 1:1.