Симон Байлс спечели още два златни медала на световното първенство по спортна гимнастика

Американката се превърна в най-титулуваната гимнастичка в историята

Симон Байлс
21:48, 08.10.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Четирикратната олимпийска шампионка Симон Байлс спечели още два златни медали на финалите на греда и на земя в неделя, добавяйки към тези в отборната надпревара и в многобоя на Световното първенство по гимнастика в Антверп (Белгия).

Американката се превърна в най-титулуваната гимнастичка в историята, като взе титлата в многобоя при завръщането си на големи състезания и сега вече има 37 златни отличия от Световни първенства и от олимпийски игри.

Байлс спечели на греда с 14.800 точки и на земя с 14.633. 26-годишната американка е завоювала общо 30 медала от Световни първенства, от които 23 са златни.

Джейк Джарман също спечели първи медал за Великобритания от шампионата, след като взе златото на прескок при мъжете с 15.050 точки.

21-годишният състезател е първият британски гимнастик, който печели световната титла на прескок.

В този финал българинът Кевин Пенев се нареди на осмо място с 14.183 точки и взе олимпийска виза за Игрите в Париж 2024.

Лукас Даузер стана първият германски гимнастик, спечелил злато от Световно първенство от 16 години насам. 30-годишният германец триумфира на успоредка с 15.400 точки.

На висилка при мъжете титлата взе Дайки Хашимото от Япония с 15.233.