Сити се отърси от кошмарано начало срещу Вила и стигна до обрат

12:03, 22.04.2021
Чете се за: 00:40 мин.
сити отърси кошмарано начало вила стигна обрат

Отборът на Манчестър Сити спечели с 2:1 гостуването си на Астън Вила в среща от 32-ия кръг на Английската Висша лига.

Двубоят започна по възможно най-лошия сценарий за играчите на Гуардиола, които допуснаха гол след само 20 секунди игра, когато Джон МакГин се разписа след подаване на Оли Уоткинс.

Преднината на Вила се задържа малко повече от 20-ина минутки, след като в 22-та Бернардо Силва намери непокрития Фил Фодън в наказателното поле на домакините и младият британец отбеляза с удар от движение.

Пет минути преди края на първата част пък пълният обрат стана факт, след като ново подаване на Силва този път намери Родри и испанецът вкара с глава за 2:1.

За Астън Вила все пак се появи искрица надежда, след като Джон Стоунс бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение в самия край на полувремето.

В средата на втората част обаче и домакините останаха в намален състав, след като Мати Кеш си изкара два жълти картона в рамките на само три минути.

Тази победа отново осигури на "гражданите" аванс от 11 точки пред градския съперник Манчестър Юнайтед в битката за първото място, докато Вила са 11-ти.