Срещата се проведе в три полувремена по 30 минути.

Славия - Септември контрола
Снимка: pfcslavia.com
20:00, 26.06.2024

Славия постигна победа в първата си приятелска среща по време на лятната подготовка. "Белите" се наложиха с 4:1 срещу новака в елита Септември София.

В 14-ата минута Иван Минчев подаде за Ертан Томбак, който асистира за нападателя Цветелин Чунчуков, който се завърна с гол при "белите".

В 33-ата минута отново Минчев пусна за Куентин Зеедорф и той с шут в горния ъгъл покачи резултата на 2:0.

В 47-ата минута каращият пробен период французин Карл Фабиен направи самостоятелен пробив и технично подаде към Денислав Александров и крилото нямаше как да сбърка и реализира третото попадение във вратата на Септември.

В 57-ата минута завърналият се в елита състав върна един гол след изпълнение на фаул, а четвърт час след това Владимир Николов оформи крайното 4:1.

На 29 юни "белите" ще имат приятелски мач с Беласица Петрич. Воденият от треньора Златомир Загорчич състав ще бъде на лагер в Банско до 6 юли.

Делото "Гершкович": Води ли Москва "затворническа дипломация"?