Част от откраднатите румънски артефакти от музея "Дренц" в Нидерландия бяха върнати в Румъния.
Кражбата на археологическите шедьоври се случи на 25 януари след като извършителите взривиха врата на музея. Освен монети, оттам изчезнаха златни гривни и златният шлем от Котофенещи, датиращ от времето на изчезналата дакийска цивилизация. Общата стойност на артефактите е оценена на близо 6 милиона евро.
Сред върнатите в Румъния артефакти са сребърни и златни монети от съкровище, открито в окръг Бистрица-Нъсъуд.
Предметите бяха част от изложба на повече от 650 предмета, изпратени от румънския Национален исторически музей.
Нови студентски протести организират в Сърбия с призив за предсрочни парламентарни избори
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите