Словения стартира с успех участието си във волейболната Лига на нациите

Волейболистите на Джордже Крецу се наложиха над Сърбия

15:21, 07.06.2023
Национални отбори

Волейболистите на Словения стартираха с успех участието си в тазгодишното издание на Лигата на нациите. Волейболистите на Джордже Крецу, които завършиха на четвърто място на последното световно първенство през 2022 г. в Полша, се наложиха над Сърбия с 3:1 (31:29, 19:25, 25:20, 25:21) в първия си двубой от група 2 в Нагоя (Япония).

Така Словения загря за утрешния двубой срещу България, който е от 06:00 часа, а Сърбия излиза срещу Китай от 09:00 ч. б.в.

Рок Можич бе над всички за победителите с 24 точки (2 блокади), капитанът Тине Урнаут се отчете с 22 точки (1 ас). Клемен Чебул добави 11 точки, Ален Пайенк завърши с 10 точки (4 блока). За съперника Дражен Лубурич реализира 21 точки (1 блокади), Миран Куюнджич приключи с 14 точки (1 ас, 1 блокада).

Аржентина стартира с категорична победа в Лигата на нациите. Воденият от Марсело Мендес тим надигра младия състав на Италия с 3:0 (25:22, 25:23, 25:18) в мач от група 1, изигран в Отава (Канада). Най-резултатен бе Бруно Лима със 17 точки, с 12 точки (2 блокади) завърши Лусиано Висентин. 10 точки добави Лусиано Палонски (2 аса). За съперника Юри Романо бе единственият с двуцифрен актив - 13 точки (1 ас).

"Гаучосите" срещат Бразилия на 9 юни (петък), от 03:00 ч. б.в. "Адзурите" излизат срещу САЩ, в 23:30 ч. на 8 юни (четвъртък).

Казусът с Пловдивския панаир влиза за гласуване в общинския съвет
Четири български отбора ще играят в европейските клубни турнири по волейбол за мъже