Софийският университет "Св. Климент Охридски" официално откри академичната учебна година с тържествена церемония в аулата на ректората. Ректорът приветства студентите, преподавателите и гостите на най-старото висше училище в България.
Деканите на факултетите бяха представени, и беше отправено специално послание.
Първокурсниците получиха своите студентски книжки и се срещнаха с преподавателите си.
Учебните занятия започват на 2 октомври, като университетът отново се превръща в център на академичния живот.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг