Плевенчани се наложиха над "червените" с 80:76

БК Спартак Плевен
Снимка: Facebook: БК Спартак Плевен / BC Spartak Pleven
20:55, 07.02.2024
Чете се за: 02:25 мин.

Отборът на Спартак Плевен се наложи над ЦСКА с 80:76 (24:16, 21:16, 15:24, 20:20) като домакин в отложен мач от 18-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ). Победата бе седма поредна и общо 15-а за плевенчани, а ЦСКА записа пета поредна загуба.

Двата състава направиха интригуващ сблъсък през второто полувреме, а крайният победител не бе ясен до самия край.

Баскетболистите на Спартак владееха инициативата през първото полувреме, в края на което водеха с 45:32, но през вторите 20 минути ЦСКА се върна в мача и бе близо до победата.

В началото на третата част домакините увеличиха аванса си до 15 точки, но постепенно „червените“ намалиха изоставането си, което бе само 4 точки – 56:60 след 30 минути игра. ЦСКА поведе за първи път в средата на последната четвърт за 66:65 след тройка на Васил Бачев. Константин Тошков върна 2 точки за плевенчани, но гостите отново на три пъти повеждаха, включително при 75:73 след кош на Александър Радукич при оставащи малко повече от две минути. След размяна на наказателни удари и точни стрелби на Николай Стоянов и Брайънт Томас Спартак стигна до успеха.

Константин Тошков бе най-резултатен за домакините с 20 точки, 2 борби и 4 асистенции, Цветомир Чернокожев допринесе с 12 точки и 16 борби, а Томас добави 12 точки и 10 борби. С 18 точки и 5 асистенции завърши Родни Първис.

За „червените“ Александър Радукич реализира 21 точки и 11 борби, а 19 точки отбеляза Венцислав Петков.

Спартак Плевен ще приеме Берое в следващия си мач на 10 февруари, а два дни по-късно ЦСКА ще бъде домакин на шампиона Балкан също в двубой от 21-ия кръг на първенството.