Спартак Плевен отстъпи на литовския Ювентус в ENBL

Снимка: НБЛ
21:39, 12.12.2023

Спартак Плевен претърпя поражение от литовския Ювентус с 82:92 (22:17, 17:24, 16:26, 27:25) като домакин в двубой от група „А“ на Европейската северна баскетболна лига за мъже (ENBL).

Загубата бе трета поредна от три изиграни мача за българския отбор в надпреварата, докато литовците записаха своя трети последователен успех и остават безгрешни в турнира.

Плевенчани започнаха много мотивирано и след първата част имаха преднина при 22:17, а в началото на втората разликата стана двуцифрена при 26:17. Постепенно обаче гостите заиграха по-добре и до почивката съумяха да осъществят обрат, за да дойде тя при 41:39 в полза на Ювентус.

През второто полувреме серия от 12 безответни точки за литовците им позволи да се откъснат при 61:49, а до края опитите на домакините да се върнат в борбата бяха осуетени и така момчетата на Любомир Минчев трябваше да преглътнат още една загуба в ENBL.

Най-резултатен за Спартак Плевен бе Родни Първис с 19 точки и 3 асистенции, Николай Стоянов реализира 11 точки, а по 10 вкараха Константин Тошков, Андрю Гордън и Брайънт Томас.

За гостите Били Рей Айви завърши със 17 точки, 5 борби и 3 асистенции.

В следващия си мач от международната надпревара българите ще гостува на датския Бакен Беърс, а мачът в град Орхус ще се играе този петък (15 декември) от 19:30 часа българско време.

ПСВ и Арсенал не се победиха в последния кръг на група "В" в ШЛ, Ланс се добра до Лига Европа
Луис Енрике: Съдбата е в нашите ръце, нямам проблем с напрежението