Сребро за ансамбъла във финала на пет обръча на европейското по художествена гимнастика

сребро ансамбъла финала пет обръча европейското художествена гимнастика
16:02, 21.05.2023

Българският ансамбъл по художествена гимнастика завоюва поредния си медал от европейското първенство в Баку, след като спечели сребро във финала на пет обръча.

Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова получиха за изпълнението си 35.250 точки, с което отстъпиха единствено на гимнастичките на Израел, които бяха оценени с 35.800 пункта. Трети в днешната надпреварата остана тимът на Италия.

За момичетата на Весела Димитрова това е общо трето отличие от шампионата на Стария континент след вчерашният им триумф в многобоя, както и титлата в отборната надпревара, която те извоюваха съвместно със състезателките в индивидуалното - Стилияна Николова, Боряна Калейн и Ева Брезалиева.

Във финала на три ленти и две топки пък нашите момичета допуснаха леки неточности и в крайна сметка се наредиха на 5-ата позиция с 29.000 точки.

Хамид Хамид: Парламентарната група на ДПС ще подходи отговорно и съвестно
Лече и Специя завършиха наравно в битката за оцеляване и пратиха Кремонезе в Серия "Б"