Стефани и Габриела Стоеви загубиха на старта на турнир в Хонконг

сестри стоеви продължават победната серия турнира бадминтон европейските игри полша
Снимка: БОК, Любомир Асенов - LAP.bg
11:50, 12.09.2023
Чете се за: 01:17 мин.

Трикратните европейски шампионки по бадминтон на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева допуснаха поражение в първия кръг на турнира от сериите World tour Super 500 в Хонконг с награден фонд 420 хиляди долара.

Българките загубиха от поставените под №4 в основната схема Йонколфан Кититаракул и Равинда Прайонджай (Тайланд) със 17:21, 14:21 за 34 минути.

В първия гейм играта беше равностойна до 12:12, след което тайландките направиха серия от пет поредни точки и до края нямаха проблеми.

Във втората част Кититаракул и Прайонджай взеха аванс от 12:3 и спокойно затвориха мача.

Миналата седмица сестрите загубиха и в първия кръг на турнира от сериите Супер 1000 в Чанчжоу, Китай с награден фонд 1 250 000 долара.