Лятото на 2024 г. е най-горещото откакто се води такава статистика. Данните съобщи Европейската служба за наблюдение на климата "Коперник".

Европейските рекорди надминаха с градус и половина средните температури от периода 1991 - 2020 година. Август се класира като 13-ия пореден най-горещ месец в серията, която започна през миналата година.

Човешката дейност продължава да увеличава парниковите газове в атмосферата, а оттам и глобалното затопляне.

Снимки: АП/БТА
Феноменът "Ел Ниньо" или естественото затопляне на повърхността на Тихия океан, вече приключи. Но влиянието от него ще продължи до края на годината, прогнозират метеоролозите.
Влак с 200 пътници и без работещ климатик блокира в Италия по време на горещините
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема