Тайфунът "Геми" днес връхлетя крайбрежната китайска провинция Фуцзян с проливни дъждове и силни ветрове. Това е най-мощната буря в района през тази година, предаде Ройтерс.
До момента бурята е засегнала близо 630 000 души в провинция Фуцзян, почти половината от тях се наложи да напуснат домовете си, съобщи агенция Синхуа. По-рано тази седмица тайфунът уби десетки, докато преминаваше през Тайван и Филипините.
"Геми" е придружаван от ветрове със скорост до 100,8 км/ч.
Макар че степента на тайфуна да беше понижена до тропическа буря заради по-ниските скорости на вятъра, обширните облачни ивици продължават да носят значителна опасност от наводнения, особено за реките в Централен Китай, които вече са с повишени нива в резултат на летните дъждове.
Тридневно примирие между Русия и Украйна за Деня на победата, Москва провежда съкратен военен парад
СЗО: Рискът от хантавирус е нисък, круизен кораб с болни ще бъде евакуиран край Тенерифе
Традиционният военен парад в Москва - тридневно примирие между Русия и Украйна
Иво Христов: Няма да има 100 дни толеранс, очаквам отпор на всички нива
Йотова: Гласът на България в Европа трябва да бъде толкова силен, колкото на останалите 26 държави
Президентът и премиерът поднесоха цветя пред Паметника на Незнайния воин в памет на загиналите в борбата с нацизма