Наставникът на Челси Томас Тухел вече е при своите футболисти в Абу Даби, след като даде отрицателен тест за COVID-19, който му е позволил да пътува за Близкия изток.
По този начин специалистът ще има възможността да бъде край страничната линия утре вечер, когато лондончани се изправят срещу бразилския Палмейрас във финала на Световното клубно първенство по футбол.
Заради заразяване с коронавирус Тухел пропусна последните два двубоя на "сините" - победата с 2:1 срещу Плимут за ФА Къп и минималният успех с 1:0 срещу Ал Хилал в 1/2-финалите на Световното клубно първенство.
В събота вечер германският треньор ще има възможността да вдигне своя трети трофей с Челси и то само малко повече от година, откакто пое тима. След назначаването си през януари 2021 година Тухел изведе английския тим до триумф в Шампионската лига и Суперкупата на УЕФА.
Отборът на Челси пък е устремен към своя първи триумф от Световното клубно първенство, след като при първото си участие през 2012 година загуби финала от друг бразилски отбор - Коринтианс.
Раул Асенсио изпревари възстановяването си и поиска №2 на Карвахал в Реал Мадрид
Ница се отърва от трансферен провал, продаде Терем Мофи за десет пъти по-малко на Хамбургер
Антитерористичните служби алармираха за пробиви в сигурността на базата на Манчестър Юнайтед
Обявиха частично бедствено положение в Хасковско заради пожара край Динево
Депутатите се събират извънредно във вторник заради Закона за държавния служител
Зеленски: Изминаха 1643 дни от началото на войната, Украйна няма да се предаде