тотнъм влезе ударно групите лига европа
12:34, 02.10.2020
Чете се за: 01:09 мин.
Лига Европа

Отборът на Тотнъм победи с убедителното 7:2 Макаби (Хайфа) и така се класира за груповата фаза на Лига Европа.

След трудните срещи в предишните кръгове срещу Локомотив (Пловдив) и Шкендия снощи играчите на Жозе Моуриньо бяха далеч по-убедителни и разпиляха съперника си.

Още в 2-рата минута, Бен Дейвис направи добро двойно подаване с Бергвайн, а след това пусна пас към Хари Кейн, който вкара за 1:0.

В 5-тата гостите създадоха първото си положение, но Джо Харт спаси удара на Тиарон Чери.

Двата отбора си размениха по още едно положние, преди отборът от Израел да съумее да изравни в 17-тата минута.

Чери съхрани топката в центъра и след това със страхотен удар с левия крак матира Джо Харт за 1:1.

Само 4 минути по-късно обаче, домакините отново бяха напред в резултата.

Бергвайн центрира от корнер, а на близката греда Лукас Моура засече с глава за 2:1.

Малко преди края почивката в 36-тата и 39-тата минути Джовани Ло Селсо отбеляза два бързи гола и така играчите на Жозе Моуриньо взеха добър аванс до полувремето 4:1.

При първото си попадение, аржентинецът се ориентира добре след разбъркване в наказателното поле на гостите, за да отбележи, а при втория прехвърли технично вратаря Коен.

Макаби (Хайфа) съумя да върне едно попадение в 52-рата минута чрез Рукавица от дузпа отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Бен Дейвис.

Само 4 минути по-късно, обаче, Тотнъм си върна преднината от три гола.

Хари Кейн също бе точен след 11-метров наказателен удар.

Английският национал оформи своя хеттрик в 74-тата минута след нова асистенция на Стивън Бергвайн.

В 90-тата влезлият на полувремето Деле Али, първо си спечели дузпа, която след това сам реализира за крайното - 7:2.

Така Тотнъм ще играе в Лига Европа следващия сезон след три поредни участия на тима в Шампионска лига.

За Макаби (Хайфа) пък това ще е второ поредно участие във втория по сила европейски клубен турнир.

Показват уникални снимки на Махатма Ганди, правени от Борис Георгиев
Борисов: България е готова да се включи с медицинска продукция за повече автономност на ЕС