В карловския квартал "Сушица" на Ивановден спазиха вековната традиция да изкъпят булките, сключили брак през изминалата година.

Венилина Димитрова-Павлова беше доведена с музика до Дръндевата чешма, където се извършва традиционно ритуалът. Три менчета с ледена вода бяха изсипани в гърба ѝ от нейните кумове, а тя от своя страна изкъпа присъстващите за здраве.

Председателят на Общински съвет Карлово Доньо Тодоров поздрави младата булка и я дари с икона на Света Богородица, след което беше окъпан заедно със заместник-кмета Антон Минев в студената вода.

Ивановците също се потопиха в коритото на чешмата и отбелязаха своя имен ден. Празникът завърши с българско народно хоро.

Автор и снимки: Станислава Христозова
Дейци в областта на културата и образованието получиха Почетния знак на президента (СНИМКИ)
"Да открия това шоу е невероятна възможност": DARA излиза под №1 на втория полуфинал на "Евровизия" (ГАЛЕРИЯ)
Стотици алпинисти се подготвят да изкачат Еверест в най-подходящото време през май (ГАЛЕРИЯ)
Успешна евакуация: Никой от пасажерите на кораба-огнище на хантавирус няма симптоми (СНИМКИ)
Милена Милотинова: Това, което ни предстои, е домакинството и ние трябва да се представим на ниво
В ефира на БНТ: DARA и Евтим Милошев поставиха началото за създаване на Дом на артистите
Когато звучеше "Bangaranga", всички ставаха и танцуваха – журналистът Виктор Борисов от БНТ разказва за феномена DARA