В разгара на жътвената кампания до момента на територията на област Бургас са възникнали три пожара в житни масиви на територията на общините Карнобат, Камено и Средец. Вследствие на инцидентите са унищожени общо 116 дка посеви.
Властите призовават за спазване на противопожарните мерки по време на жътвената кампания. Забранено е паленето на открит огън, тютюнопушене, паркиране и нощуване на моторни превозни средства в близост до площите с житни посеви или до вече складиран фураж от настъпване на фаза "восъчна зрялост" до окончателно прибиране на реколтата. Да се използва само изправна техника, както и да не се използва огнестрелно оръжие и сигнални ракети в района на неожънати масиви, суха тревна растителност и фуражните площадки. Абсолютно е забранено паленето на стърнища след прибиране на реколтата.
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг