ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Учениците в Пловдив и областта преминават на онлайн обучение

bnt avatar logo от БНТ , Репортер: Деница Торньова
A+ A-
Чете се за: 01:00 мин.
Още
гърция забранява учениците използват мобилни телефони клас
Слушай новината
00:00
00:00

Заради повишената заболеваемост учениците в Пловдив и областта преминават на онлайн обучение от сряда 29 януари. Това реши Областният оперативен щаб за противодействие на епидемията от грип и остри респираторни заболявания.

Дистанционната форма на обучение ще продължи до 4 февруари.

На 5 февруари, когато започва междусрочната ваканция, щабът ще заседава отново, за да прецени дали трябва мерките да се удължат със заповеди на кметовете.

Около 30% са болните деца, от учителите отсъстват 7 на сто.

Две учебни заведения вече са преминали в онлайн форма на обучение заради висок брой отсъстващи ученици. Това са СУ "Христо Смирненски" в Хисаря и ОУ "Отец Паисий" в Стряма.

Епидемичната обстановка не се различава от миналата година, казаха от РЗИ. Вдига се заболеваемостта във възрастовите групи от 0 до 4 години и от 5 до 18 години.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?