Украйна се класира на европейското първенство след обрат над Исландия

Украинците отбелязаха голове през второто полувреме, за да си осигурят участие на еврофиналите

23:36, 26.03.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Украйна

Украйна победи Исландия с 2:1 във финален плейоф за класиране на европейското първенство по футбол в Германия.

Исландците поведоха в резултата след половин час игра на стадион "Тарчински Арена" във Вроцлав. Алберт Гудмундсон завърши трибъла си с плътен удар извън наказателното поле за 1:0.

Домакините се опитаха да възобновят равенството преди почивката, но гола на Роман Яремчук бе отменен заради засада.

През второто полувреме възпитаниците на Сергей Ребров изравниха резултата. Виктор Циганков получи топката на десния фланг и се разписа с изстрел от границата на наказателното поле.

Украинците стигнаха до обрат в 84-ата минута. Михайло Мудрик стреля по земя извън наказателното поле в далечния ъгъл, за да класира страната си на европейските финали.

Украинците ще участват на четвърто поредно европейско първенство. Тимът ще играе в група Е на еврошампионата, където са още Белгия, Словакия и Румъния.

Англия стигна до равенство в контролата с Белгия с гол в последната минута
По обвинение в шпионаж: Американският журналист Иван Гершкович остава в ареста до 30 юни