Над 2 тона кисело мляко и йогурт, както и повече от 4200 литра айрян ще бъдат унищожени след проверка в мандра в силистренско село, съобщиха от Българската агенция по безопасност на храните.
Инспектори са открили в хладилна камера продукти без задължителна идентификационна маркировка за партида и срок на годност. Засечени са и около 750 кг кисело мляко, както и близо 17 000 бутилки айрян с манипулирани етикети и бъдещи дати на производство.
Проверката е извършена на 24 април, като част от айряна е бил с посочена дата на производство 25 април, а киселото мляко – с дата 3 май.
Нарушенията са установени от инспектори от Добрич, а продукцията подлежи на унищожаване.
Банско събира световния елит на дигиталните номади и засилва туризма извън сезона
16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
Бургас затяга мерките срещу пожари: проверки, санкции и засилен контрол в рисковите райони
Тир се блъсна в мантинелата на АМ “Тракия” и се озова в канавка край Карнобат
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си