ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

В Пловдив отново блокираха възлово кръстовище

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:17 мин.
Регионални
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Нов протест в Пловдив, след като миналата нощ полицията отстрани палатките на протестиращите, който блокираха движението по оживен булевард пред Международния панаир в града.

      Минути преди 23 ч. протестиращи от Стара Загора, Хасково и София подкрепиха протестиращите в Пловдив, пристигнаха тази вечер в града и блокираха с колите си ключовото кръгово кръстовище на Водната палата на бул. "Цар Борис Трети Обединител", близо до мястото на палатковия лагер, развален снощи от полицията. Основната причина, заради която са тук, е да протестират срещу безчинствата на полицията и начина, по който тя, въпреки обещанието на Борисов, разтури лагера на пловдивчани, обяви Арман Бабикян. Хората от Пловдив трябва да знаят че ние сме солидарни с тях и няма да позволим никой да се държи така с тях, каза Бабикян.

      Малко след полунощ движението бе освободено. Това блокиране бе символично, обяви адвокат Хаджигенов и припомни, че очаква хора от цялата страна на протест в София на 2 септември - първият работен ден след ваканцията на парламента.

      Тази вечер протестът в Пловдив беше под надслов "Не" на полицейския произвол".

      Насилственото премахване на палатковия лагер бе повод за надслова на днешния протест. Рано тази сутрин полиция разчисти пътното платно от шатрите, палатките и палетите, разположени на пътното платно. Според протестиращите това е станало по насилствен начин, но никой то тях не е подал жалба в полицията. Те припомниха още, че вшерашния протест е бил забранен малко преди самия му старт.

      Спор между протестиращи и община за това дали недоволните от властта могат да шестват по булевардите в Пловдив повиши напрежението на снощната демонстрация.

      Въпреки опитите на полицията да възпрепятства протестиращите, те успяха да пробият кордона, да спрат движението по бул. „Цар Борис Трети Обединител" и да разпънат палатковия лагер на моста на Марица.

      Малко след 3.30 часа сутринта полицията успя да премахне палатките и да пусне движението по булеварда.

      Малко преди 8 последните останали протестиращи прибраха своите палатки.

      От полицията съобщиха, че няма арестувани след снощните протести. На блокадата са били проверени 30 души, като 10 от тях са с криминални регистрации. Съставени са два акта за липса на документи за самоличност. Част от протестиращите са били тествани с дрегер. Шестима са били употребили алкохол.

      Репортер: Владислав Севов, Николай Райшинов, Росица Колева.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?