Безводие измъчва през летните месеци жителите на село Стражица край Балчик. Проблемите с липсата на вода са от години и се повтарят всяко лято.
Кметът Шукри Шукри коментира, че проблемът се дължи на спиране на помпите, а водата се пуска към вилни зони.
Подадени са жалби към компетентните институции, жители на селото са събрали и подписка. Ако не се обърне внимание на проблема им са готови да излязат на ефективен протест и да блокират главния път.
Автор: Деян Михайлов
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра