Весела Лечева се срещна с джудиста Ивайло Иванов след триумфа му в Португалия

15:17, 31.01.2023
Чете се за: 01:42 мин.
весела лечева срещна джудиста ивайло иванов триумфа португалия

Служебният министър на младежта и спорта Весела Лечева се срещна с джудиста Ивайло Иванов, който в неделя спечели златния медал в категория до 90 кг по време на Гран при турнира в Португалия.

Българинът постигна пет победи по пътя към триумфа си, а в спора за титлата победи бронзовия медалист от Игрите в Токио 2020 Кристиан Тот от Унгария с "ипон" 2:32 минути преди края на срещата.

Министър Лечева поздрави Иванов за голямото постижение и му пожела още много успехи в предстоящите състезания.

След успеха си в Португалия родният джудист направи скок от 20 места в световната ранглиста, където вече е под №30.

В същото време българинът заема и 18-та позиция в ранглистата за класиране на Летните олимпийски игри в Париж 2022, което към момента му дава право да участва на най-големия спортен форум.

Оттук нататък сезонът за Ивайло Иванов продължава с участие на Европейската купа за мъже и жени в София (11-12 февруари), която е и олимпийска квалификация, както и на турнира от Големия шлем в Тел Авив, Израел.

Крум Зарков: Днес стана ясно, че НС няма желание да приеме закон за разследване на главния прокурор