Везенков и Олимпиакос със загуба от АСЕВЕЛ Лион в Евролигата

15:41, 16.01.2021
Чете се за: 01:14 мин.
Баскетбол
везенков олимпиакос загуба асевел лион евролигата

Александър Везенков игра 25 минути, в които записа 8 точки, 5 борби и 1 асистенция при изненадващото поражение на Олимпиакос с 63:69 като домакин от френския АСВЕЛ Лион-Вильорбан в 20-ия кръг от Евролигата. Гръцкият отбор направи много слаба трета четвърт, в която вкара едва 9 точки срещу 17 за противника, което се оказа решаващо за изхода на срещата. Поражението остави Олимпиакос на десето място в класирането с 10 победи и 9 загуби, докато АСВЕЛ е на предпоследната 17-а позиция с 6 победи и 13 загуби. За Олимпиакос най-резултатен с 13 точки бе Аарън Харисън. 11 прибави Шакил МакКисик, а с 10 завърши ветеранът Василис Спанулис. За АСВЕЛ двуцифрен точков актив записа единствено Гершон Ябусел, който вкара 19 точки.

В голямото дерби на кръга вторият в класирането Барселона победи с 88:75 лидера ЦСКА Москва. След равностойно първо полувреме, което приключи при 42:41 за Барселона, гостите наложиха преимуществото си през вторите 20 минути, които спечелиха с 46:34. В отсъствието на Никола Миротич над всички за Барселона бе Кори Хигинс, който вкара 25 точки. Още 19 прибави Алекс Арбинес, а Ник Калатес завърши с 13 за победителите. За ЦСКА Москва Майк Джеймс вкара 18 точки, докато 15 прибави Никола Милутинов. Много сериозен проблем за "армейците" обаче се оказа стрелбата от далечно разстояние, като домакините успяха едва в 4 от 21 опита от далечно разстояние.

В класически спортен сблъсък Реал Мадрид победи Байерн Мюнхен като гост с 81:76 след продължение. Гостите от Испания водеха почти през целия мач, но с много добра стрелба от тройката Байерн успя да обърне резултата и да поведе със 72:70 малко преди края на редовното време. Габриел Дек обаче успя да вкара за Реал и да прати мача в продължение, в което гостите вкараха 9 точки и допуснаха едва 4 в коша си, за да запишат победа номер 13 за сезона. Центърът Валтер Тавареш бе над всички за Реал с 26 точки, а Дек добави 12. За Байерн Джелън Рейнолдс вкара 18 точки.

В други срещи от кръга Валенсия постигна изразителна победа с 91:71 над Цървена звезда като домакин, Зенит се справи с литовкия Жалгирис Каунас в Санкт Петербург със 77:65, а в Истанбул Фенербахче записа пета поредна победа в Евролигата след 100:74 срещу Панатинайкос.