Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Лес Франкесес дел Вайес, Испания

виктория томова класира полуфиналите турнир тенис чикаго
14:26, 26.10.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на тенис турнира на твърди кортове в Лес Франкесес дел Вайес, Испания, с награден фонд 100 хиляди долара.

Първата ракета на България губеше с 0:3 в третия сет, но успя да победи Джил Тайхман от Швейцария с 6:4, 2:6, 6:4 за 2 часа и 10 минути игра.

В първата част след разменени пробиви петата поставена българка направи решителен брейк в десетия гейм, с което спечели сета. В следващия Тайхман поведе с 5:1 и след това лесно изрази общия резултат.

В заключителния сет швейцарката проби в откриващия гейм. В следващия Вики имаше цели четири възможности за рибрейк, но не успя. Тя беше отново пробита, но тутакси върна единия брейк за 1:3. Серията на 28-годишната софиянка продължи и тя поведе при 4:3 на свое подаване, като отрази две точки за пробив. Тайхман сервираше за оставане в мача при 4:5, но Томова поведе с 40:0 и затвори двубоя при първата си възможност.

Следващата съперничка на Виктория Томова е 19-годишната Наия Берекоешеа от Франция, която е 535-а в класацията на WTA.

Ботев Пд разгроми Локомотив Сф, Антоан Бароан стана най-резултатния чужденец за "канарчетата"
Пол Макнами за тенис турнира Sofia open: Организацията на турнира е безпрецедентна