Виктория Томова се класира за финалното каре на турнир в Рабат

Първата ракета на България победи 78-ата в световната ранглиста Лаура Зигемунд (Германия) с 6:4, 6:3 след час и 57 минути игра.

виктория томова загуби три позиции номер световната ранглиста
15:22, 23.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова се класира за полуфиналите на турнира на клей в Рабат (Мароко) от сериите WTA 250.

На два пъти 84-ата в света Томова изпусна преднина от един пробив в първия сет срещу германката, но осъществи трети пробив за аванс от 5:4, след което приключи успешно сета с 6:4.

Втората част започна с размяна на пробиви, след което Виктория Томова дръпна с 4:2. Зигемунд намали за 3:4, но с два последователни гейма българката стигна до крайното 6:3.

За победата си на четвъртфиналите Томова заработи 98 точки за ранглистата.

За място на финала българската тенисистка ще спори срещу победителката от мача между четвъртата поставена Лучия Бронзети (Италия) и американката Пейтън Стърнс.