Виктория Томова започна с успех в квалификациите в Доха

17:24, 11.02.2023
Чете се за: 01:55 мин.
виктория томова започна успех квалификациите доха

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова започна с победа участието си в квалификациите на турнира от сериите WTA 5000 в Доха, Катар.

27-годишната софиянка изигра само един сет, спечелен от нея със 7:5, срещу белгийката Марина Заневска, която напусна корта заради травма.

Мачът започна трудно за Вики Томова, която допусна пробив още в откриващия гейм, но за щастие, българката отговори моментално и изравни за 1:1. В следващите минути и двете тенисистки сервираха отлично, за да се стигне до 12-ия гейм при 6:5 в полза на Томова. Първата ни ракета поведе с 0:40 и получи три шанса да затвори първия сет, но не успя да материализира нито един и Заневска стигна до 40:40. При следващия си шанс обаче световната №101 не допусна грешка и сложи точка на спора в първия сет след 7:5.

Веднага след края на първата част пък белгийката взе решение да се откаже и така класира Виктория Томова за следващия етап на квалификациите.

Утре 27-годишната българка ще се изправи срещу американката Лоурън Дейвис (№49), като това ще бъде втори мач помежду им. В единствената им среща до момента Дейвис печели с 6:2, 2:6, 6:3 в първия кръг на US Open 2021.

Търсенето на Айлин и 7-месечното ѝ бебе в Хатай: Между надеждата и човешките грешки