Американката е трикратната шампионка в надпреварата.
Трикратната шампионка Винъс Уилямс отпадна в първия кръг на сингъл на турнира по тенис на твърда настилка WТА 1000 в Маями (САЩ) с награден фонд 9.4 милиона долара.
45-годишната Уилямс, която участва с "уайлд кард", загуби от британката Франческа Джоунс с 5:7, 5:7 за час и 52 минути.
Американката, която спечели титлите в Маями през 1998, 1999 и 2001 година, водеше с 5:4 в първия сет, но съперничката й направи обрат с три поредни гейма, а във втората част събитията на корта се развиха по същия начин.
Джоунс постигна първа победа в турнира WТА 1000 и то срещу Винъс Уилямс, което тя определя като едно от своите вдъхновения. След като прекара години в боготворене на сестрите Уилямс, британката имаше шанса да играе срещу една от тях и да я победи.
Във втория кръг Джоунс ще играе с друга американка - Джесика Пегула.
19-годишната чехкиня Тереза Валентова също постигна успех при дебюта си в надпреварата, след като надделя над квалификантката Кейти Волинец (САЩ) с 6:2, 6:4.
В други срещи Паола Бадоса (Испания) се справи с Александра Саснович (Беларус) - 7:5, 6:3, Алиша Паркс (САЩ) победи Синя Краус (Австрия) със 7:5, 7:6(4), италианката Елизабета Кочарето елиминира Даря Семенистая (Латвия) с 6:4, 6:1, а Юлия Стародубцева (Украйна) се наложи над германката Ева Лис с 6:1, 6:4.
Рускинята Анастасия Захарова също продължава напред след успех над Анна Бондар (Унгария) с 5:7, 6:3, 6:1, Александра Иала (Филипините) се наложи над Лауза Зигемунд (Германия) с 6:7(6), 6:3, 6:3, а Пейтън Стърнс (САЩ) победи Виктория Голубич (Швейцария) със 7:6(6), 6:4 за близо два часа игра.
Юношите на България до 14 г. са вицешампиони на тенис турнир от Европейската отборна лятна купа
Трима български тенисисти ще ираят на финалите на сингъл на турнир от ITF в Добрич
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им