Българският национал за Купа Дейвис отстъпи на швейцареца Дилан Дитрих в полуфиналите на надпреварата в Словения
Националът на България за Купа Дейвис Янаки Милев отпадна на полуфиналите на турнира на клей в Любляна (Словения) с награден фонд от 15 хиляди долара. Поставеният под №5 в схемата българин загуби от швейцареца Дилан Дитрих с 6:7(6), 1:6 след час и 43 минути игра.
22-годишният Милев изигра оспорван първи сет, в който навакса изоставане от 2:4 и успя да възстанови равенството при 4:4. Частта достигна до тайбрек, където българинът стигна до 6:6, но загуби следващите две точки и позволи на съперника си да поведе в резултата.
Във втория сет Дитрих наложи превъзходството си. След равенство 1:1 швейцарецът спечели пет поредни гейма и затвори мача, с което си осигури място във финала на турнира.
По-рано през деня Милев записа впечатляващ обрат в четвъртфиналите срещу словенеца Вид Мохар, преминал през квалификациите. Българинът се наложи с 6:7(5), 6:3, 6:3 след близо два часа и половина игра, но по-късно не успя да преодолее и полуфиналното препятствие в лицето на Дилан Дитрих.
Юношите на България до 14 г. са вицешампиони на тенис турнир от Европейската отборна лятна купа
Трима български тенисисти ще ираят на финалите на сингъл на турнир от ITF в Добрич
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите