Владимир Зографски премина квалификацията по ски скок в Енгелберг с 18-и резултат

зографски преодоля квалификациите втория старт рука
15:14, 15.12.2023

Владимир Зографски премина квалификацията преди състезанието на голямата шанца в Енгелберг (Швейцария) от Световната купа по ски скок с 18-и резултат.

Българинът направи опит от 133,5 метра, за който получи 153,9 точки. Това му бе напълно достатъчно за място сред най-добрите 50, които ще участват в състезанието в събота.

Победител в квалификацията стана словенецът Анже Ланишек, който скочи 135,5 метра и записа 170,9 точки.

На второ място на 3,8 точки остана представителят на Германия Андреас Велингер, който направи опит от 133 метра.

Тройката бе допълнена от японеца Рьою Кобаяши. За опита си от 134 метра той получи 166,4 точки.

Лидерът в класирането за Световната купа Щефан Крафт от Австрия мина квалификацията с пети резултат.

Винсент Крихмайер спечели първия Супергигантски слалом за сезона от Световната купа по ски алпийски дисциплини
Волейболният съдия Ивайло Иванов: Най-голямата ми цел е Олимпиадата, по-голям форум няма