Янина Викмайер елиминира Екатерина Александрова за място в четвъртфиналите на турнира в Сеул

янина викмайер елиминира екатерина александрова четвъртфиналите турнира сеул
15:26, 11.10.2023
Чете се за: 02:20 мин.

Янина Викмайер се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Сеул, след като успя да поднесе най-сериозната изненада на деня, отстранявайки шампионката за 2022 година и поставена под №3 в схемата Екатерина Александрова от Русия.

Белгийката, която в момента заема 83-то място в световната ранглиста, се наложи с 6:3, 7:6(6) след час и 49 минути на корта.

В първия сет имаше само един пробив, който логично бе на в полза на Викмайер и дойде в осмия гейм.

В началото на втория сет обаче инициативата премина у Александрова, която поведе с 5:2 гейма, но пропусна да затвори частта и позволи на белгийката да стигне до равенство при 5:5, след което двете си размениха по още един гейм, за да се стигне до тайбрек. В него отново рускинята имаше аванс, който обаче не успя да задържи и в крайна сметка Викмайер стигна до крайния успех след 8-6 точки в своя полза.

По този начин в четвъртфиналите бившата №12 в света ще играе с друга рускиня - Полина Кудерметова, която нямаше никакви затруднения срещу Катинка фон Дайхман от Лихтенщайн и я отстрани след 6:3, 6:1 за само 62 минути игра.

За съжаление, другите два мача от днешната програма в корейската столица не завършиха по спортен път заради контузии.

Американката Клеър Лиу водеше с 1:6, 6:3, 3:0 срещу нидерландката Аранча Рус, когато Рус се отказа, докато словенката Кая Юван също не успя да завърши мача си срещу китайката Юе Юан. Мачът беше спрян при 6:4, 4:1 в полза на Юан.

Първо дело срещу двамата братя, убили български граничен полицай на границата с Турция