Заместник-министрите на труда и социалната политика Зорница Русинова и Адриана Стоименова се включиха в доброволческите екипи към БЧК, които раздават пакети с най-необходимите хранителни продукти на нуждаещи се.
„В София ще раздадем храни на около 1000 души. Освен самотноживеещи и възрастни, ще се снабдят хора под карантина и такива без роднини и близки, които да им помогнат. Заедно с местните власти и БЧК ще достигнем до над 40 000 човека през следващите две седмици“, посочи Зорница Русинова по време на посещенията. Заместник-министърът занесе храна на 90-годишната баба Марийка, която живее сама. „Да се пазиш и да не излизаш! Можеш да се обадиш по телефона на общината и да поискаш да ти доставят лекарства и всичко, което ти е необходимо“, каза Русинова. „Има Господ и за нас, донесоха ни храна“, благодари възрастната жена. Русинова занесе храна и на баба Недялка, която също живее сама и няма възможност да излезе и да напазарува.
Заместник-министър Адриана Стоименова се срещна с дядо Васил и съпругата му, които не излизат от началото на извънредното положение. „Продуктите са ни от голяма помощ. Мъчно ни е за близките и за внуците ни. Дъщеря ни живее в Австрия и цялото й семейство остана без работа. Искаме да се прибере, защото може да живее добре в България“, разказаха пенсионерите. Според тях правителството ни прави всичко по силите си да се справи с извънредното положение. „Стараем се да бъдем във ваша помощ. Работим върху мерки за подпомагане на всички засегнати. Правим всичко по-силите ни“, увери ги Стоименова. Тя срещна и с дядо Иван, който е претърпял операция след падане и счупване на крака. „Преди бях треньор и учех спортистите как да падат, а сега се уча да ходя отново“, сподели той и благодари за указаната му помощ.
„Очаква се около 1000-1200 души да се включат активно при раздаването на храните“, обясни Надежда Тодоровска от БЧК.
Видинското село Дружба събра 11 000 евро за спасяването на храм, но средствата не стигат
Член на управляващата фамилия в Обединените арабски емирства е задържан у нас
Ямбол застана зад каузата за възстановяването на най-стария храм в града – „Света Троица“
Мигрант с военна подготовка се издирва за поставянето на експлозиви край "Турски поток"