Георги Германов е носител на редица медали и награди от състезания за млади изследователи и информатици. Отличен е в конкурса "Дигитални новатори в образованието".
Той е само на 17 години, но вече преподава роботика, електроника, 3D принтиране. Междувременно разработва и учебни програми.
"Важен е начинът на обясняване, начинът, по който информацията достига до децата. Едно обучение на бъдещето трябва да бъде сравнително индивидуално, но и интересно. Защото имаме доста архаични методи на преподаване", казва Георги Германов.
"В едно много добро образование децата трябва да имат достъп до всички видове професии, да видят какво представляват и да намерят това, което ще им бъде интересно", смята младият учител.
Няма риск човекът да стане излишен, защото той ще се квалифицира, коментира Германов по повод навлизането на изкуствения интелект и редуцирането на някои професии.


Разказът на режисьора Николай Василев е част от рубриката "Отвъд границите".
Подробности вижте във видеото
Вълчев: Екраните ерозират мотивацията на учениците за математика и природни науки
"Дейли Мейл": Българка, източила 54 млн. паунда, е на свобода и отново получава помощи
РЗИ – Варна предлага обявяване на грипна епидемия и онлайн обучение от 14 януари
Бойко Борисов: Имаме основание да направим заявка, че искаме да продължим да управляваме