От днес здравните работници и фармацевтите в Италия са задължени да приемат ваксина срещу COVID-19 или рискуват да останат без заплащане. Правителството на Марио Драги одобри задължителната ваксинация с цел да защити колкото е възможно повече медицинския и парамедицинския персонал, както и тези, които са в среда, която може да е по-изложена на риск от инфекция.
Мярката идва след установените огнища на COVID-19 в някои италиански болници, за които се смята, че са свързани с хора от здравния персонал, които са отказали да се ваксинират.
Законът задължава публичния и частния здравен персонал, както и фармацевтите, да се ваксинират или рискуват да бъдат понижени или да останат без заплати за осем месеца.
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив