14:12, 21.02.2023
Чете се за: 01:42 мин.
българският национален отбор жени допусна поражение косово
Снимка: БФС

Българският национален отбор по футбол за жени завърши с поражение участието си на турнира в Алания, след като отстъпи в последния си мач с 1:2 от състава на Косово.

По този начин "лъвиците" си тръгват от турския курорт с актив от две победи - срещу Хонконг и Северна Македония и една загуба.

Срещу Косово обаче двубоят започна трудно за българките, които се оказаха догонващи още в 11-та минута след попадение на Ерълета Мехмети.

Осем минути по-късно "трикольорките" изравниха, а точна за нашия тим беше футболистката на италианския Сасуоло Евдокия Попадинова.

За съжаление, малко преди почивката косоварките стигнаха до втори гол, а през второто полувреме въпреки добрата игра българките не успяха да изравнят резултата и по този начин трябваше да преглътнат поражението.