Женският ни национален тим по волейбол загуби от Белгия в третата контрола

женският национален тим волейбол загуби белгия третата контрола
10:38, 24.05.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Националният отбор на България за жени изигра последната си контрола на чужда земя и отстъпи пред домакина Белгия с 0:4 (25:27, 20:25, 16:25, 21:25). Това бе трета проверка между двата състава. Срещите бяха част от подготовката на българките волейболистки за турнира Лига на нациите

В първата част българките играха по-добре от Белгия, но в драматичния край загубиха с 25:27. В следващите три гейма белгийките бяха по-добрият отбор на игрището. Четвъртият гейм отново се проведе по предварителна договорка между треньорите на двата състава.

Най-резултатни за България бяха диагоналът Радостина Маринова и посрещачът Мария Йорданова, които отбелязаха по 10 точки. Белгийската звезда Брит Херботс се отличи с 23.

„След първия гейм спряхме да се борим и сякаш огънят на полето изгасна“, призна селекционерът Лоренцо Мичели, цитиран от официалния сайт на Българската федерация по волейбол.

Женският отбор на България започва участието си в Лигата на нациите на 31 май срещу Хърватия в Нагоя, Япония.

България зае второто място в отборната надпревара при девойките на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
20:48, 04.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени в Римини НА ЖИВО по БНТ 3
Чете се за: 01:17 мин.
Валентина Георгиева спечели сребърен медал на прескок на европейското първенство по спортна гимнастика
18:17, 04.05.2024