Тя надделя в драматичен финал срещу Антоанета Костадинова на 25 метра пистолет.
Мирослава Минчева спечели златото на 25 метра пистолет за жени на турнира по спортна стрелба "Купа България" на стрелбищен комплекс “ Гео Милев” в София.
Минчева, която е европейска шампионка в тази дисциплина от Шатору това лято, зае първото място в драматичен финал със своята съотборничка в Светкавица - Антоанета Костадинова. Двете завършиха с по 34 точки във финала, като Минчева триумфира след допълнителни изстрели.
Трета завърши Лидия Ненчева (Тракия) с 26 точки.
При мъжете на 10 метра пистолет първи стана Самуил Донков (Левски) с финал от 236.4 точки пред Борис Тузлуков (Стрелба) с 234.4 точки и Петър Иванов (Локомотив) с 216.5 точки.
На 10 метра пушка за мъже Георги Канев от Тракия спечели във финала с 248.2 точки, докато фаворитът и негов съотборник Антон Ризов остана втори с 246 точки.
Ивона Вълкова (Левски) триумфира на 50 метра пушка за жени с нов държавен рекорд във финала - 455.3 точки. Втора остана нейната съотборничка Теа Илиева с 452.1, а трета е ветеранката Петя Луканова (Ап Спорт) с 436.8 точки.
Ива Ереминова подобри класирането си и завърши седма на европейското първенство в Будапеща
Калояна Налбантова се класира за четвъртфиналите на турнир по бадминтон в САЩ
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг