ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Банкси показва творбите си в зала

bnt avatar logo от Антония Чичева
A+ A-
Чете се за: 00:38 мин.
Още

Художникът на графити Банкси, прочул се със своите творения по сгради и мостове, този път влиза в зала. Над сто от творбите на Банкси могат да бъдат видяни безплатно в Градския музей и художествена галерия в родния му град Бристол до края на август.

банкси показва творбите зала

Художникът на графити Банкси, прочул се със своите творения по сгради и мостове, този път влиза в зала. Над сто от творбите на Банкси могат да бъдат видяни безплатно в Градския музей и художествена галерия в родния му град Бристол до края на август.

Банкси, който упорито отказва да разкрие самоличността си, показва най-голямата досега изложба в своята кариера. Цели 70 от творенията са нови - израз на желанието на Банкси да даде нещо обратно на града, от който започва кариерата му. От уличен художник Банкси отдавна се е превърнал в едно от най-големите имена в света, творбите му се продават за хиляди долари. Кой не е виждал знаменитите му целуващи се полицаи или шимпанзетата, седящи вместо депутати в британския парламент.
В зала Банкси не е влизал от 2000-та година. Изложбата сега включва различни стилове - от типичните за него графити, през картини и скулптури, до необичайни артформи. Творбите са поставени скрити между обичайните експозиции в Бристолския музей и се разпростират в различни стаи на цели три етажа. Между тях могат да се видят микробус с гигантски сладолед на покрива или преносими тоалетни, имитиращи Стоунхендж.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?