Днес трябва да стане ясно ще има ли оздравителен план за "Кремиковци" или комбинатът ще бъде обявен в ликвидация. Засега само синдикатите са подготвили да внесат в Софийския градски съд вариант на оздравителен план за завода.
Днес трябва да стане ясно ще има ли оздравителен план за "Кремиковци" или комбинатът ще бъде обявен в ликвидация. Засега само синдикатите са подготвили да внесат в Софийския градски съд вариант на оздравителен план за завода.
От Федерация „Металурзи" не изключват възможността да има и други предложения за спасяване на комбината. Основната идея на оздравителния план е да се използват всички работещи производства на "Кремиковци", за да се реализира вече готовата продукция. Според облигационерите държавата е основен партньор и кредитор на завода, затова оздравителният план трябва да се реализира с нейното съдействие. Експертите смятат, че е безмислено заводът да се ликвидира или да се разпродаде на части. Какъвто и вариант да се избере обаче, съкращения на работници ще има. "Кремиковци" дължи над 1 милиард и 600 милиона лева. В тази сума не е включена и държавната помощ от 700 млн. лева, за която Софийският административен съд реши, че няма основание да бъде върната.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?