Меморандум за изграждане на газова връзка между България и Гърция ще бъде подписан днес. Изграждането на връзката трябва да започне през 2010г., а причината да се бърза е горчивият опит от януарската газова криза.
Меморандум за изграждане на газова връзка между България и Гърция ще бъде подписан днес. Изграждането на връзката трябва да започне през 2010г., а причината да се бърза е горчивият опит от януарската газова криза.
Проектът ще бъде финансиран от Европейската енергийна програма за възстановяване. Оттам ще бъдат отпуснати 45 млн. евро. Брюксел одобри и аналогичен проект, но за връзка с Румъния. Изграждането на двете риверсивни връзки е от важно значение за България, защото така страната ни ще може да си гарантира доставки на газ от три места. В момента доставките на газ се извършват по единствената руска тръба, която минава през Румъния.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?