140 милиона евро по програма САПАРД за България вероятно ще бъдат отблокирани за България до дни. БНТ научи, че европейската служба за борба с финансовите измами - ОЛАФ, е дала зелена светлина на Комисията да размрази сумата. Според германски евродепутат парите ще бъдат отблокирани скоро, най-вероятно веднага след формирането на новото правителство.
140 милиона евро по програма САПАРД за България вероятно ще бъдат отблокирани за България до дни. БНТ научи, че европейската служба за борба с финансовите измами - ОЛАФ, е дала зелена светлина на Комисията да размрази сумата. Според германски евродепутат парите ще бъдат отблокирани скоро, най-вероятно веднага след формирането на новото правителство. В Страсбург Асен Инджиев разговаря с Маркус Фербер от групата на ЕНП.
Маркус Фербер - евродепутат, ЕНП: „Имам информация от ЕК, че през следващите дни парите по програма САПАРД ще бъдат отпуснати. Има напредък по тази линия, но остават проблемите по други програми. Надявам се след формирането на новото правителство средствата и по тези програми да бъдат отблокирани. От България дойде силен сигнал за промяна. Комисията очакваше този сигнал, който надминава чисто техническите детайли. Сигналът дойде от хората в България и от кандидата за министър-председател, г-н Борисов. Сигналът беше добре приет от ЕК."
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?