ЧЕЗ продължава да тества търпението на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране. Днес от дружеството обявиха, че премахването на тримесечното отчитане на тока ще започне най-рано от 1 септември - датата, дадена от Комисията като краен срок за връщане към едномесечно засичане на електромерите.
ЧЕЗ продължава да тества търпението на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране. Днес от дружеството обявиха, че премахването на тримесечното отчитане на тока ще започне най-рано от 1 септември - датата, дадена от Комисията като краен срок за връщане към едномесечно засичане на електромерите.
Година след като уволниха над 400 инкасатори, от ЧЕЗ се оплакаха, че трудно намират качествен персонал, с който да премахнат тримесечното отчитане.
Любош Павлас - регионален мениджър на ЧЕЗ - България: "Тези хора трябва да получат нова квалификация, не може всеки да има достъп до електрическо табло. Освен това, за да може по-често да отчитаме, трябва да имаме технически съоръжения - коли, терминали, софтуер."
Всичко това ще струва 14 милиона лева и поредното отлагане на едномесечното отчитане. Иначе с аргумента - грижа за клиента - от днес ЧЕЗ започна още един експеримент. Два дни преди да спре токът ще известява с безплатен sms абонатите, които са се забавили със сметката. Услугата се активира еднократно след регистрирация чрез съобщение на номер 170077 или през интернет страницата на дружеството. Само при едно условие токът няма да бъде изключван.
Радослав Димитров, директор "Обслужване на клиенти": "Това е дългогодишна наша практика - когато има жалба, жалбата спира прекъсването на електрозахранването."
При всички останали случаи захранването се прекъсва, ако клиентът не си плати 20 дни след идването на изравнителната сметка за тримесечието.
За прехрана на семействата си: Работници от 65 държави печелят доходите си у нас
След 3 дни затишие: Пак блокади на гръцките фермери на "Кулата - Промахон"
Масирани руски удари срещу Украйна преди срещата между Зеленски и Тръмп
2-годишно дете и майка му загинаха при сблъсък между влак и каруца край Сливен (СНИМКИ)