България продължава да е в рецесия. Българската икономика се е свила с 4,8 % през второто тримесечие на годината спрямо година по-рано, показват експресните данни на Националния статистически институт. Така спадът се задълбочава, след като през първото тримесечие брутният вътрешен продукт се сви с 3,5 на сто. Това се дължи най-вече на индустриалния сектор. Външното търговско салдо продължава да бъде отрицателно, като вносът на стоки и услуги за полугодието се е свил с 24,2 %, а износът с 18,2 на сто.
България продължава да е в рецесия. Българската икономика се е свила с 4,8 % през второто тримесечие на годината спрямо година по-рано, показват експресните данни на Националния статистически институт. Така спадът се задълбочава, след като през първото тримесечие брутният вътрешен продукт се сви с 3,5 на сто. Това се дължи най-вече на индустриалния сектор. Външното търговско салдо продължава да бъде отрицателно, като вносът на стоки и услуги за полугодието се е свил с 24,2 %, а износът с 18,2 на сто.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?