Днес в американския град Питсбърг ще се проведе третата среща на върха на Г-20, която е посветена пътищата за излизане от световната финансова криза. Ръководителите на 20-те най-големи икономики ще се изправят пред предизвикателството да покажат на света, че са си взели поуки от икономическата и финансовата криза в период, когато се очертава краят на рецесията.
Днес в американския град Питсбърг ще се проведе третата среща на върха на Г-20, която е посветена пътищата за излизане от световната финансова криза. Ръководителите на 20-те най-големи икономики ще се изправят пред предизвикателството да покажат на света, че са си взели поуки от икономическата и финансовата криза в период, когато се очертава краят на рецесията.
В дневния ред на Г-20 са включени също така теми като оценка на положението на световната икономика и дали е целесъобразно да се съкращават антикризисните програми. В дневия ред са също възможностите за реформи в Международния валутен фонд и Световната банка, въпроси, свързани с енергетиката, климатичните промени и помощта за бедните страни. Очаква се да бъде обсъдена и Хартата за устойчиво развитие, която бе предложена от германското правителство.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?